RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart sauce pots and stock pots.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 1-505005PS sauce pots and stock pots
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 1-505005PS 4 Inch Mount Bearing Silver Aluminum with Descriptors
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 1-505005PS |
| Manufacturer Part # | 1-505005PS |
| Height | 1.5" |
| Width | 4" |
| Depth | 4" |
| Weight | 0.33 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 1-505005PS Color Silver, Material Aluminum, Width 4", Depth 1 1/8"
