RestaurantSupply.com is your trusted source for Berkel equipment cleaning brushes.
- Authorized Berkel dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Berkel 1-40827A00040 equipment cleaning brushes
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Berkel 1-40827A00040 2-3/4 Inch Carriage Knob Red Compatible Berkel 827
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 1-40827A00040 |
| Manufacturer Part # | 1-40827A00040 |
| Height | 2.55" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 2.95" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 1-40827A00040 Carriage Knob, 2-3/4" Dia Red 3/8"-16 Female Threaded Insert, Berkel 827
