RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend 1-2812 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend 1-2812 9-5/8 Inch Spider Grate with Matte Finish Cast Iron
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1-2812 |
| Manufacturer Part # | 1-2812 |
| Height | 1.5" |
| Width | 9.53" |
| Depth | 13.5" |
| Weight | 4.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1-2812 Rough Cast Iron Spider Grate, [ 9-5/8" Dia 13-1/2" Longest Point ], [ Material Ci 2 Pins 11 1/4" Ctrs 8 Legs, Now Matte Finish Cast Iron, Southbend, Range Series 136 142 Old Series 300 (except 302 & 326)
