RestaurantSupply.com is your trusted source for Kelvinator steamers combi ovens and steam kettles.
- Authorized Kelvinator dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Kelvinator 0USL57 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Kelvinator 0USL57 Diameter 1.0 mm Capillary Tube for Refrigeration Applications
| Manufacturer | Kelvinator |
|---|---|
| Model Number | 0USL57 |
| Manufacturer Part # | 0USL57 |
| Height | 4.15" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 7.85" |
| Weight | 3 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Kelvinator 0USL57 Capillary Dia.1.0x2800