RestaurantSupply.com is your trusted source for Electrolux commercial grills and griddles.
- Authorized Electrolux dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Electrolux 0CA497 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Electrolux 0CA497 14 Inch Electric Hot Plate with Long Tube Element
| Manufacturer | Electrolux |
|---|---|
| Model Number | 0CA497 |
| Manufacturer Part # | 0CA497 |
| Height | 10.7" |
| Width | 13.9" |
| Depth | 14.4" |
| Weight | 7.71 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Electrolux 0CA497 El. Hot Plate 208v 800w L Ong Tube
