RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen steamers combi ovens and steam kettles.
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen 094144 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 094144 1 Inch U Channel Assembly with Door Spring for Groen Steamers
| Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 094144 |
| Manufacturer Part # | 094144 |
| Height | 0.85" |
| Width | 1.05" |
| Depth | 11.4" |
| Weight | 0.48 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 094144 U-channel Assembly 11-1/2" Long X 1" Wide X 7/8" Thick, U-channel Assy (incl. Door Spring P/n 078911), Our # 26-2011 Door Latch Spring, , Groen Steamer Hy6e Hy12g Hy12e Hy6g Hy-6se Hy-6sg, Hy-6sm
