Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Cres Cor aftermarket thermometers.
- Engineered to match existing Cres Cor units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Cres Cor 08480083 thermometers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cres Cor 08480083 4 Inch Stainless Steel Temp Probe For Thermostat
| Fits with Manufacturer | Cres Cor |
|---|---|
| Model Number | 08480083 |
| Manufacturer Part # | 08480083 |
| Height | 0.13" |
| Width | 4.25" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cres Cor 08480083 Temp Probe For Solid State Thermostat # 46-1158., 3/16" X 4" Probe With 30" Lead Wire With 1/4" F Push-ons., Cres-cor Warmer 747-(29 30 32 33) 1344-(18, 59) H-135-ap-8 H-138-cdd-1834 H-339-(188 188pt), Hj-531 Hjr-531 Hu-18-671-(5 6 11 12 34d 67 68), Hu-18-1254-(27 28 41 42) Phu-18-747-(7 8 18 19 35 36)., Series 120 121 122-2335 123-ua-12 130 131 H-133, H-137 H-339-(124 127 128 135-bk 188 188-pt 1813 Ua-8), 0671-105 Units W/solid Stste T Stat. Del Taco, 067118dt H151-.
