RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett bakery deck ovens.
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett 08348 bakery deck ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett 08348 21 Inch Gas Direct Vent Draft Hood Stainless Steel with Take-off
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 08348 |
| Manufacturer Part # | 08348 |
| Height | 12.4" |
| Width | 21.1" |
| Depth | 25" |
| Weight | 20.15 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 08348 S/s 12" X 24" With 10" Round Take-off Has 24" X 3" Inlet, 20-1/2" High, Blodgett Oven 1000 1048 1060 999
