RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 08239426 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 08239426 15 1/8 Inch Cover Fry Pot with Handle Stainless Steel
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 08239426 |
| Manufacturer Part # | 08239426 |
| Height | 2" |
| Width | 15" |
| Depth | 21" |
| Weight | 3.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 08239426 Material Stainless Steel, Length 20 5/16", 524 Mm, Width 15 1/8", 387 Mm, Includes Handle W/hardware, Thickness 1", 25 Mm
