RestaurantSupply.com is your trusted source for Cres Cor strip warmers.
- Authorized Cres Cor dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Cres Cor 0811-265 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cres Cor 0811-265 6-1/8 Inch Heating Element Electric Cres Cor 120v 1475w
| Manufacturer | Cres Cor |
|---|---|
| Model Number | 0811-265 |
| Manufacturer Part # | 0811-265 |
| Height | 1.05" |
| Width | 6.45" |
| Depth | 18.5" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cres Cor 0811-265 Element 120v 1475w, Element 15-7/8" X 6-1/8", Crescor
