Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Cres Cor aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Cres Cor units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Cres Cor 0810 149 01 K cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cres Cor 0810 149 01 K Cord Set 14/3 AWG Length 6 Ft Nema L5-15 Twistlock
| Fits with Manufacturer | Cres Cor |
|---|---|
| Model Number | 0810 149 01 K |
| Manufacturer Part # | 0810 149 01 K |
| Height | 4.5" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 8.5" |
| Weight | 0.83 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cres Cor 0810 149 01 K Cord Set, Nema L5-15 90 Deg Twistlock On One End, 90 Deg 115v Male Cap On The Other 15a 125v, 14/3 Awg Sjto 105 Deg C 6 Ft, Cres Cor R171 Hj Hjr H339 133 1939 Hu And Proofer, Series
