Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Cres Cor aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Cres Cor units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Cres Cor 0808-104-01K cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cres Cor 0808-104-01K 7/8 Inch Rocker Switch Dpdt Center Off Black
| Fits with Manufacturer | Cres Cor |
|---|---|
| Model Number | 0808-104-01K |
| Manufacturer Part # | 0808-104-01K |
| Height | 2" |
| Width | 1" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cres Cor 0808-104-01K [ Rocker Switch ] [ Fits Hole 7/8" X 1-1/2" ] On/off/on, [ Dpdt(ctr-off) ] [ Terminals 6 (1/4" Tabs) ] [ Amp/volt, 20a/250v ] [ Color Black], Cecilware Fryer Efp 30 40 65 Efs 30 40 65, Crescor Cabinet, Henny Penny Fryer 580 680, Toastmaster Griddle A710
