Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Market Forge aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Market Forge units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Market Forge 08-6308 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Market Forge 08-6308 Proximity Door Switch for Market Forge Fryers and Steamers
| Fits with Manufacturer | Market Forge |
|---|---|
| Model Number | 08-6308 |
| Manufacturer Part # | 08-6308 |
| Height | 13" |
| Width | 0.2" |
| Depth | 0.7" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Market Forge 08-6308 For Magnetic Door Switch, Proximity Switch Sensor, Market Forge 2600phe 2692phe Et-(3e 5e 6e) St-(3e 10, 12 12tgg 24), Pitco Fryer Model Ag14s Mg14s Turbofry 2000, Southbend Steamer R-1 R-2 Rs4e
