Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Cleveland aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Cleveland units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Cleveland 07138 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cleveland 07138 16 Inch Rubber Door Gasket for Cleveland Steamers Grey
| Fits with Manufacturer | Cleveland |
|---|---|
| Model Number | 07138 |
| Manufacturer Part # | 07138 |
| Height | 0.5" |
| Width | 16" |
| Depth | 10.75" |
| Weight | 1.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cleveland 07138 Door Gasket, [ 15 3/4" X 11-1/2" ] [rubber ] [ Type C] [ ] Grey ], Cleveland, Steamer Convection Steamer 6cem 6cgm, 21-cet-8 24-cgm-200 36-cgm-300 C Cet-5 Ckgm D.
