RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn 07087.1000 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn 07087.1000 13 Inch Electric Tank Heater Kit 3950w for Commercial Use
| Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | 07087.1000 |
| Manufacturer Part # | 07087.1000 |
| Height | 2.6" |
| Width | 13" |
| Depth | 17" |
| Weight | 0.59 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn 07087.1000 Tank Heater Kit 3950w 440v