RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn hot water faucet dispensers.
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn 07066-1000 hot water faucet dispensers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn 07066-1000 11 Inch Electric Element Tank Heater 208V 2875W
| Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | 07066-1000 |
| Manufacturer Part # | 07066-1000 |
| Height | 2.5" |
| Width | 11.5" |
| Depth | 16" |
| Weight | 1.45 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn 07066-1000 Voltage 208 V Ac, Electrical Wattage 2875
