RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen steamers combi ovens and steam kettles.
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen 070196 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 070196 7 Inch Electric Heating Element Air 208v for Groen Steamer
| Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 070196 |
| Manufacturer Part # | 070196 |
| Height | 3.5" |
| Width | 7" |
| Depth | 22" |
| Weight | 1.11 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 070196 Heating Element, 208v 2250w (2) Tab Terminals, Groen Steamer Cc10-e Convection/steam Tray Oven
