RestaurantSupply.com is your trusted source for Lincoln fruit cutters and vegetable cutters.
- Authorized Lincoln dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Lincoln 0692 fruit cutters and vegetable cutters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lincoln 0692 Blade Assembly 7/32 Inch Cut Non-scalloped Stainless Steel
| Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | 0692 |
| Manufacturer Part # | 0692 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Weight | 0.7 |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln 0692 Blade Assembly 7/32" Cut, 13 Blades 11-3/4" Overall 1/4"-20 X 1-1/2" Ctrs, Non-scalloped, Lincoln Redco 0643n 0643sgn 0644n 0644sgn 0646n, Econo Pro Tomato Pro
