Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Lincoln fruit cutters and vegetable cutters.
- Authorized Lincoln dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Lincoln -0653 fruit cutters and vegetable cutters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lincoln -0653 3.25 Inch Blade Assembly 15 Blades for Vollrath Econo Pro
| Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | -0653 |
| Manufacturer Part # | -0653 |
| Height | 1" |
| Width | 3.25" |
| Depth | 12" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln -0653 Blade Assembly 15 Blades, Size 3/16" Cut 5 Mm Cut, Type 15 Blades, Weight 0.52 Lb, Models Used In, Vollrath Econo Pro Tomato Pro, Vollrath/redco/lincoln Eco643n Eco644n Eco644sgn Eco646n, 643 643n 643sgn 644n 644sgn 645sgn 645sgn Pro 646n, 690sgn 691sgn 694sgn
