Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen 063048 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 063048 36 Inch Snap Fit Thermocouple Coaxial Gas Monitoring Device
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 063048 |
| Manufacturer Part # | 063048 |
| Height | 0.5" |
| Width | 5" |
| Depth | 4" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 063048 1980 Series Snap Fit 36" Thermocouple 20-30 Mv, Coaxial Thermocouple Threads 11/32"-32, American Metal Ware Coffee 7416., Ember-glo Broiler 31 41., Garland Broiler Where Applicable., Oven Where Applicable., Hickory Rotisserie All Gas Models., Part#164
