RestaurantSupply.com is your trusted source for Glastender aftermarket commercial refrigeration parts and accessories.
- Engineered to match existing Glastender units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Glastender 06008990 commercial refrigeration parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Glastender 06008990 1/8Hp Hermetic Compressor Electric Refrigerant R-134a
| Fits with Manufacturer | Glastender |
|---|---|
| Model Number | 06008990 |
| Manufacturer Part # | 06008990 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 18.51 lbs |
| Weight | 18.51 |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Glastender 06008990 Refrigerant R-134a 1/8 Hp Application L / M / Hbp, Aproximate Weight 16 Lbs
