Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Glastender aftermarket bar refrigeration.
- Engineered to match existing Glastender units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Glastender 06001405 bar refrigeration
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Glastender 06001405 2.5 Inch Thermostat with Knob and Dial Plate
| Fits with Manufacturer | Glastender |
|---|---|
| Model Number | 06001405 |
| Manufacturer Part # | 06001405 |
| Height | 2.5" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 4" |
| Weight | 0.29 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Glastender 06001405 Thermostat With Knob And Dial Plate, Temp Range 34 To 40f Cap 47-3/4"., Glastender Bb108-h Bb24 Bb36 Bb36-d Bb48 Bb60 Bb60-h, Bb72 Bb84 Bb84-h Bb96 Ds24 Ds48 Ds72 Fv24 Fv48, Kc-84 Kc24 Kc48 Kc52 Kc72 Kc84 Lc Lp48 Lp72 Lp96, Lpt36 Nd-94 Nd48 Nd52 Nd72 Pt108 Pt48 Pt60 Pt72, Pt84 Pt96 R22 Lc St24 St24-bg St36 St48 St48-bg, St48-bg (2010 And After) St48-bg (prior To 2010) St60, St72 St96 Ucr24s-l Ucr24s-r Ucr24x-l Ucr24x-r
