RestaurantSupply.com is your trusted source for Cres Cor holding and proofing cabinets.
- Authorized Cres Cor dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Cres Cor 0595 002 holding and proofing cabinets
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cres Cor 0595 002 2 Inch Diameter Knob Off-10-1 for Cres Cor Units
| Manufacturer | Cres Cor |
|---|---|
| Model Number | 0595 002 |
| Manufacturer Part # | 0595 002 |
| Height | 0.75" |
| Width | 2" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cres Cor 0595 002 T Stat Dial [ 2" Dia ] [ Off-10-1] [mount .187], [position Flat Up ] Set Screw Down, Older Style Units, For Newer Style Use Pointer Dial # 22-1106, Crescor, Warmer Cxc-4935 H-137-cdd-ua12hh H-302-(126 128) Ht-20a, Ht-2040 Hu-12-1939-(2 3) Hu-18-671-34d., Series 130 131 H-(135 138 175 186) H-339-(128 188, 1813c 188-3 188-pt)., Proofer Series 120ph (air Or Water) Phu Power Units
