Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Imperial aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Imperial units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Imperial 0528 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Imperial 0528 2 Inch Micro Roller Switch 125A 15 to 480VAC Durable Design
| Fits with Manufacturer | Imperial |
|---|---|
| Model Number | 0528 |
| Manufacturer Part # | 0528 |
| Height | 1" |
| Width | 2" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.12 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Japan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Imperial 0528 Micro Roller Switch, 3 Terminals Pushbutton/roller Type 125a 15/250/480vac, Imperial Range Ir-c
