RestaurantSupply.com is your trusted source for Cres Cor commercial refrigeration parts and accessories.
- Authorized Cres Cor dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Cres Cor 0519-104K commercial refrigeration parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cres Cor 0519-104K 3.85 Inch Reversible Edgemount Hinge Set of 2 Steel
| Manufacturer | Cres Cor |
|---|---|
| Model Number | 0519-104K |
| Manufacturer Part # | 0519-104K |
| Height | 1.8" |
| Width | 3.85" |
| Depth | 5.5" |
| Weight | 1.17 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cres Cor 0519-104K Reversible Edgemount Hinge Left Or Right., 1-7/8" Mt. Hole Ctrs. 4-1/2" Od, 1-1/4" Offset, Hinge Kit Set Of 2, Crescor