Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Dormont cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Dormont dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dormont 050FVR cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dormont 050FVR 1/2 Inch Full Port Gas Valve Durable Steel Construction
| Manufacturer | Dormont |
|---|---|
| Model Number | 050FVR |
| Manufacturer Part # | 050FVR |
| Height | 2.05" |
| Width | 7.45" |
| Depth | 7.65" |
| Weight | 0.06 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dormont 050FVR 1/2 Full Port Gas Valve