RestaurantSupply.com is your trusted source for Merco aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Merco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Merco -050026 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Merco -050026 4.5 Inch Socket Heat Tube Heat Management Aluminum
| Fits with Manufacturer | Merco |
|---|---|
| Model Number | -050026 |
| Manufacturer Part # | -050026 |
| Height | 1" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 6" |
| Weight | 0.02 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Merco -050026 Ez Element Socket, Center 1-3/16in Mounting Hole 30 Mm Mounting Hole, Includes 1in(25mm) Od Sleeve, Length 18in Wire Leads 457 Mm Wire Leads, Material(s) Aluminum Sleeve, Type Spring-type, Weight 0.015 Lb, Models Used In, Merco Bw Series Bw-24 Bw-36 Bw-48 Bw-60 Bw-72 Bwi Series, Bwi-24 Bwi-36 Bwi-48 Bwi-60 Bwi-72 Es-3-3p Ez-pw-24, Ezff Series Ezfw Series Ezfw-24 Ezfw-48 Ezfw-60 Ezfw-72, Ezlff Series Ezlfw Series Ezpw Series Ezpw-24 Fw Series, Hfc Series Nw Series Pt Series Sm-3p Sshfc Series, Sw Series 1220-3p 1826-2p
