Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hatco 05.30.026 1-9/16 Inch Magnetic Door Catch Lower for Commercial Use
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 05.30.026 |
| Manufacturer Part # | 05.30.026 |
| Height | 0.25" |
| Width | 1" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 0.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 05.30.026 Magnetic Door Catch, Length 1-9/16" 40 Mm, Type Lower, Weight 0.047 Lb, Width 3/8" 10 Mm, Weight 0.07 Lb, Models Used In, Hatco Fdw-1 Fdw-1-mn Fdw-1x Fdw-2 Fdw-2x Fst-1-mn Fst-1-mn
