RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco toasters and breakfast equipment.
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco 05.09.027.00 toasters and breakfast equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 05.09.027.00 Drive Sprocket 1-7/8 Inch 10 Tooth with Set Screw
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 05.09.027.00 |
| Manufacturer Part # | 05.09.027.00 |
| Height | 0.65" |
| Width | 1.65" |
| Depth | 1.65" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 05.09.027.00 Drive Sprocket 5/16" Id X 1-7/8" 10 Tooth Has Set Screw, Hatco Toasters Tk 4 6 72 100 Tq300 Trh 50 60, 100b W/o Manual Advance.
