RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco dishwashing parts and accessories.
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco 05-06-010-00 dishwashing parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 05-06-010-00 36-1/2 Inch Hose Assembly for Hatco Equipment
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 05-06-010-00 |
| Manufacturer Part # | 05-06-010-00 |
| Height | 2.3" |
| Width | 12.4" |
| Depth | 16.9" |
| Weight | 1.11 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 05-06-010-00 Hose Assembly, 36-1/2" Long Overall 3/4" Fitting On One End, Hatco Series 3cs Sink Heaters, Series Fr Food Rethrmalizers, 3cs-3 3cs-3b 3cs-4 3cs-4b 3cs-6 3cs-6b 3cs-9 3cs-9b, Fr-3 Fr-3b Fr-4 Fr-4b Fr-5 Fr-6 Fr-6b Fr-9 Fr-9b, Fr2-3 Fr2-3b Fr2-4 Fr2-4b Fr2-6 Fr2-6b Fr2-9 Fr2-9b
