RestaurantSupply.com is your trusted source for Jackson faucet and drain accessories.
- Authorized Jackson dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Jackson 04730-017-15-20 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Jackson 04730-017-15-20 6 Inch Diameter Overflow Strainer Stainless Steel with Durable Design
| Manufacturer | Jackson |
|---|---|
| Model Number | 04730-017-15-20 |
| Manufacturer Part # | 04730-017-15-20 |
| Height | 5.85" |
| Width | 5.9" |
| Depth | 11.35" |
| Weight | 1.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Jackson 04730-017-15-20 Large Overflow Strainer 8 3/4" Overall, Strainer 6" Diameter 4 1/8" Deep, Pipe Dia.-1 1/4" Bottom Of Strainer To End Of Pipe-3 1/4", Jackson Dishwasher 100b 100l 100prb 150b, 150prb 100 & 150 Conserver.
