Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Imperial 0405 1 Inch Open Burner Ignitor Switch Gas Valve with 2 Tab Terminals
| Manufacturer | Imperial |
|---|---|
| Model Number | 0405 |
| Manufacturer Part # | 0405 |
| Height | 0.5" |
| Width | 1" |
| Depth | 1.45" |
| Weight | 0.02 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Imperial 0405 Open Burner Ignitor Switch, 2 Tab Terminals 125vac .1 A, Fits (imp1111) Gas Valve #52-1178., Imperial Range Idr-37 Idr-49 Idr-61
