Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Manitowoc ice machine parts and accessories.
- Authorized Manitowoc dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Manitowoc 040004168 ice machine parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Manitowoc 040004168 12 Inch Door Foam Kit for Manitowoc U240 U190 U1
| Manufacturer | Manitowoc |
|---|---|
| Model Number | 040004168 |
| Manufacturer Part # | 040004168 |
| Height | 2" |
| Width | 12.3" |
| Depth | 22.75" |
| Weight | 2.85 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Manitowoc 040004168 Kit Door Foam U240/190/1 40
