Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett aftermarket bakery deck ovens.
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett 03930 bakery deck ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett 03930 1.5 Inch K Type Pilot Magnet Head Kit with Adaptors and Gasket
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 03930 |
| Manufacturer Part # | 03930 |
| Height | 1.5" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 12" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 03930 Ts Safety Magnet Head K Type Pilot Out 1/8" Fpt, W/ Adaptors 1/4 X 3/16" Cct Screws & Gasket, Gasket Only Z-089 # 321831, Uses Thermocouple, Bakers Pride, Oven Old Style Ds805 Fs805 Gs805., Blodgett (not For High Temp Ts11k Used In Retrofit Kits)., For High Temp Assy(blue Gasket)complete Valve Must Be, Ordered #541165, Vulcan Grill Series 900
