RestaurantSupply.com is your trusted source for Taylor Thermometer thermometers.
- Authorized Taylor Thermometer dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Taylor Thermometer -032567 thermometers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Taylor Thermometer -032567 1-5/8 Inch Filter EMI 120/250 Volt to Balance Pulley
| Manufacturer | Taylor Thermometer |
|---|---|
| Model Number | -032567 |
| Manufacturer Part # | -032567 |
| Height | 1" |
| Width | 1.75" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.27 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Taylor Thermometer -032567 Emi Filter, Amp 2 120/250 Volt Ac 2 40 Deg C 250 Volt, Length 2-3/4" 70 Mm, Ohm 680k, Note Holes Drilled Into Pulley Channel To Balance, Sold In Quantity Each, Terminals 1/4" Tab Terminals (5) 6 Mm Tab Terminals (5), Voltage 120/250 Vac, Weight 0.27 Lb, Width 1-5/8" 41 Mm, Models Used In, Taylor C801 C802 C803 C804 C805 358 358-33 359
