RestaurantSupply.com is your trusted source for Imperial commercial deep fryers.
- Authorized Imperial dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Imperial 0308 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Imperial 0308 4.3 Inch Diffuser Assembly for Imperial Fryers
| Manufacturer | Imperial |
|---|---|
| Model Number | 0308 |
| Manufacturer Part # | 0308 |
| Height | 1.85" |
| Width | 4.3" |
| Depth | 15.25" |
| Weight | 0.35 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Imperial 0308 Diffuser Assembly, Imperial Fryer If-25 If-75 If-bl Series Ifs-40 Ifs-50, Irfs-40 Irfs-50
