Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket thermometers.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 03-01-003 thermometers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 03-01-003 3 Inch Diameter Dual Scale Pressure and Temperature Gauge
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 03-01-003 |
| Manufacturer Part # | 03-01-003 |
| Height | 1.7" |
| Width | 3.7" |
| Depth | 7.3" |
| Weight | 0.74 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 03-01-003 Dual Scale Pressure/temp Gauge, Size 3" Dia [range 50-290f 25-140c] [ 0-200 Psi ], [ 0-1400 Kpa ] Bottom Mount 1/2" Mpt 2-1/2" Probe, Temp Flagged At 285 Degrees
