RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn 027470000 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn 027470000 Gasket 5 3/4 Inch Od Rubber Type C White for Coffee Brewer
| Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | 027470000 |
| Manufacturer Part # | 027470000 |
| Height | 0.1" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 5.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn 027470000 Tank Lid Gasket, [ 5 1/2" Id 5 3/4" Od ] [rubber ] [ Type C] [ ] White ], [ Mount]circle, Bunn-o-matic, Coffee Brewer Ol15 (after S/n 9475), Ol20 (after S/n 28290) Ol35 (after S/n 12461)., Series Bco Dsl Dslm Rl (after S/n 137510) S Sap, Sl Slf St Stap Stf Stfap.
