Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass faucet and drain accessories.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass 0270 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass 0270 27 1/4 Inch Elevated Faucet Lead Free Brass Chrome Plated
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | 0270 |
| Manufacturer Part # | 0270 |
| Height | 3.88" |
| Width | 27.5" |
| Depth | 12" |
| Weight | 8.12 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass 0270 Material Brass, Length 2 1/4" Center Shank, 18" Spout, Height 27 1/4" From Deck To Spout Tip, Outer Diameter 1 1/8", Plating Chrome-plated, Inlet 1/4" Npt Male, Lead Free Y, Centers 4" Deck
