Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Keating aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Keating units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Keating 023625 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Keating 023625 1/2 Inch Gas Valve for Thermopile Use 240000 Btu
| Fits with Manufacturer | Keating |
|---|---|
| Model Number | 023625 |
| Manufacturer Part # | 023625 |
| Height | 3.5" |
| Width | 4.75" |
| Depth | 5.75" |
| Weight | 2.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Keating 023625 [ Nat Gas Safety ][ Size 1/2" Fpt ][ Width 4" ], 4" Wc [ Brand Rs ] [ Mfg# 700-516 ] 7000 Bmvr, 240 000 Btu 250-750 Millivolt, For Thermopile Use # 51-1121 (36" 2 Wire Lead Thermopile), Keating Counter Fryers And Miraclean Griddles.
