Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket toasters and breakfast equipment.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 020924300 toasters and breakfast equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 020924300 11-5/8 Inch Toaster Element Electric Cal Rod
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 020924300 |
| Manufacturer Part # | 020924300 |
| Height | 0.5" |
| Width | 5" |
| Depth | 11.5" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 020924300 Toaster Element Bottom Or Front Depending On Model, 208v 750w 11-5/8" Overall Length X 4" 90 Deg 1/4", Tabs Brackets On Ends, Bracket To End Of Element 10-3/16", .265" Dia. Cal Rod., Hatco Tq-400ba- Lower Tq-800 Front Tq-800h Bottom, Tq-800ba Bottom Tq-800hba Bottom Tq-800ba-dunkin Bottom
