Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Master-Bilt commercial refrigeration parts and accessories.
- Authorized Master-Bilt dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Master-Bilt 02-71283 commercial refrigeration parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Master-Bilt 02-71283 3.63 Inch Evaporator Fan Motor Turbo Air
| Manufacturer | Master-Bilt |
|---|---|
| Model Number | 02-71283 |
| Manufacturer Part # | 02-71283 |
| Height | 2.75" |
| Width | 3.63" |
| Depth | 2.63" |
| Weight | 1.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Master-Bilt 02-71283 Evaporator Fan Motor, , ***no Longer Comes With Fan Blade From Turbo Air - If Fan, Blade Needed Order Ap# 264156***, , 120v 60 Hz, Master-bilt, Turbo Air For Models Tuf/tur/tst/tbc
