Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket food display overhead lighting.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02.19.008A food display overhead lighting
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02.19.008A Toggle Switch 1/2 Inch Dpst Metal Silver for Food Warmers
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02.19.008A |
| Manufacturer Part # | 02.19.008A |
| Height | 2.25" |
| Width | 0.75" |
| Depth | 1.38" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02.19.008A [ Toggle ] [ Fits Hole 1/2" ] [ On/off ] [ Dpst ], [ Terminals 4 (screws) ] [ Volt/amp 20a/125-277v ], [color Silver], 1-1/2hp - 125->250v, Toggle Switch Dpst On/off 1/2" Mount Hole, Hatco Glo-ray Warmers, Hatco Booster Fr 3cs Compact, Food Warmers Series Hs Gr, Wells Waffle Baker L11 L12 L22 Ld Ls Wb1 Wb2
