RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco strip warmers.
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco 02.17.040.00 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02.17.040.00 Transformer 120 to 230V 24V with 5 Leads
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02.17.040.00 |
| Manufacturer Part # | 02.17.040.00 |
| Height | 1.88" |
| Width | 2" |
| Depth | 3.25" |
| Weight | 0.93 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02.17.040.00 Transformer Primary 120/230v To Secondary 24v 20va, 2 Mount Holes 2-3/4" Ctrs Enclosed Coil., (5) 8" Leads, Hatco Grcw-1
