Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02.16.142 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02.16.142 2.3 Inch T Stat Thermostat 90 to 190F for Dial Controls
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02.16.142 |
| Manufacturer Part # | 02.16.142 |
| Height | 2.5" |
| Width | 2.3" |
| Depth | 10.3" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02.16.142 T Stat Temp 90-190f 5/16" X 8-3/4" Bulb 36" Capillary, Vert Bkt Flat Down Tabs, For Dial Use # 221457 Off-90-190f
