RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket thermometers.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02-16-131-00 thermometers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02-16-131-00 5 Inch Width Thermostat Warmer Ego Style
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02-16-131-00 |
| Manufacturer Part # | 02-16-131-00 |
| Height | 2" |
| Width | 5" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.19 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02-16-131-00 Length 48" Capillary, 1219 Mm Capillary, 5 3/4" Probe, 146 Mm Probe, Type Ego Style
