Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02.09.253 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02.09.253 4-3/8 Inch Heating Element Electric Cal Rod
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02.09.253 |
| Manufacturer Part # | 02.09.253 |
| Height | 1" |
| Width | 5" |
| Depth | 12" |
| Weight | 0.41 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02.09.253 Heating Element 120v 880w, 11-5/8" X 4-3/8" Overall, 90 Deg 1/4" Tab Terminals, Bracket To End Of Element 10-3/16", .265" Dia. Cal Rod., Hatco Toaster Tq-10 Tq-400
