Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket countertop hot food display warmers.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02.08.142E.00 countertop hot food display warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02.08.142E.00 6 Inch Electric Element Kit to Gr48 Performance
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02.08.142E.00 |
| Manufacturer Part # | 02.08.142E.00 |
| Height | 0.1" |
| Width | 6" |
| Depth | 46.5" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02.08.142E.00 Element Kit 220v 1100w Gr48
