Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02-08-124 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02-08-124 92-1/2 Inch Warmer Element Electric Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02-08-124 |
| Manufacturer Part # | 02-08-124 |
| Height | 1" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 92.5" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02-08-124 [ 240v 2400w 1ph ] [ 92-1/2"od ] [terminals Flag, W/screw [10-32 ], Old Style 3/16" Dia., See New Style 1/4" Dia Elements If Needed., Hatco Warmer
