Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02-08-120D strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02-08-120D 1.5 Inch Diameter Warmer Element Electric Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02-08-120D |
| Manufacturer Part # | 02-08-120D |
| Height | 0.75" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 80.5" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02-08-120D 208v 2050w 84" Warmer, New Style .260" Dia., 79-1/2" From End Of Element To Mounting Bracket., To Replace Elements In Old Style Units You Must Notch The, End Plates To Accept The Larger Diameter New Style Elements., See Catalog For Old Style 3/16" Dia Elements If Needed., Hatco Warmer
